MENU
klinika

Kundër koronavirusit

Chiara Ferragni mbledh shumën marramendëse

11.03.2020 - 11:08

Blogerja e njohur italiane, Chiara Ferragni dhe partneri i saj, reperi Fedez kanë mbledhur një shumë prej 3 milionë eurosh për të ndihmuar vendin e tyre në luftën kundër Koronavirusit.

Ata kanë njoftuar në Instagram, se do të bëjnë një donacion për spitalin San Raffaele në ndihmë të trajtimit të rasteve me Koronavirus. Shifra e madhe është mbledhur në vetëm 24 orë dhe lajmin e ka dhënë vetë Chiara në Instagram duke i falenderuar të gjithë për kontributin.

“Ne arritëm më shumë se 3 milionë euro në 24 orë nga 165.000 donacione nga mbi 92 vende. Mbledhja më e madhe e donacioneve të bëra ndonjëherë në Evropë. Kaq shumë donacione të tjera për spitalet italiane kanë filluar dje gjithashtu. Tani besoni kur them ‘fuqinë e ndarjes’? FALEMINDERIT dhe vazhdoni të dhuroni”, ka shkruar Chiara.

Emra të njohur të modës dhe televizionit i janë bashkuar luftës kundër Koronavirusit.

Giorgio Armani ka dhuruar 1.25 milionë euro donacione për spitalet dhe institucionet italiane të përfshira në luftën kundër Koronavirusit të përhapur në vend.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Martohet blogerja dhe reperi

Një dasmë përrallore në Itali

Shkak, ditëlindja!

Kërcënohet me vdekje Fedez