MENU
klinika

Elbasani në karantinë

Koronavirusi mbyll njerëzit në shtëpi

16.03.2020 - 09:39

Nga rrugët kryesore tek ato periferike, situata duket e njëjtë. S’ka makina, pak njerëz që lëvizin, kryesisht me maska. Ky është Elbasani sot dhe me shumë gjasa kështu do të jetë dhe dy javët e ardhshme.

Ndonëse pranvera ka ardhur, temperaturat janë ngritur ndjeshëm, qyteti është i heshtur dhe njerëzit janë mbyllur në shtëpitë e tyre për shkak të koronavirusit.

kolana e librave

Masat e marra nga qeveria për të minimizuar përhapjen e virusit të rrezikshëm duket se janë marrë shumë seriozisht dhe nga qytetarët e Elbasanit që kanë vendosur të qëndrojnë në shtëpitë e tyre si një mënyrë për të luftuar këtë pandemi globale që iu ka marrë jetën mijëra njerëzve në mbarë botën.

Zbardhen detajet kush janë infermierët

Konfirmohen raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Pozitiv edhe familjarët e reanimatorit

Elbasan/ Infektohen dy mjekë dhe një fëmijë 4 vjeçar

Preken nga Covid 4 infermierë dhe një pediatër

Spitali i Elbasanit kthehet në vatër infeksioni

COVID-19/ Dërgohen në Spitalin Infektiv

Mbyllet pavioni i aborteve dy mamitë pozitive me virus