MENU
klinika

Radhë në sportele dhe banka

Vlonjatët vërshojnë në rrugë dhe Lungomare

20.03.2020 - 09:43

Vlora ditën e sotme ka shfrytëzuar kohën e mirë dhe fash-orarin e lejuar për tu dyndur në rrugë.

Ndërkohë, kanë qenë të shumë edhe që janë ulur në stola apo vende publike.

Po ashtu, një pjesë e madhe e tyre ka zgjedhur të shëtisin buzë Lungomares.

kolana e librave

Ndërkohë shumë qytetarë janë parë edhe në sportelet e banka.

Për sa u përket komunitetit rom dhe egjiptian doli dje në protestë përpara bashkisë së qytetit, ku pastaj policia i shpërndau ata me garancinë e bashkisë se Vlorës se problemi i tyre do të zgjidhet.

Deri më tani në Vlorë janë gjobitur më 10 000 lekë 14 këmbësor, 1 lokal me 100 000 lekë dhe 16 mjete janë bllokuar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Forcim masash për parandaimin e koronavirusit"

Manastirliu inspektim në Portin e Vlorës

"Rastet e dyshuara merren me mjet të posaçëm"

Trageti në Vlorë, pasagjerët: Nuk na kontrolloi askush!

Ç' ndodh me personat me temperaturë më të lartë se 37.5?

Bie numri i udhëtarëve nga Vlora drejt Italisë