MENU
klinika

Superliga e Kosovës, Java 7

Arbëria vijon me surprizat, Besa e Llapi në paqe

20.10.2020 - 15:52

Superliga e Kosovës po luan javën e shtatë të saj. Surpriza e këtij raundi është Arbëria, që e sapo ngjitur, arriti fitoren e parë pas një barazimi dhe dy humbjeve në tri ndeshjet e fundit. Ekipi i Arbnor Morinës fitoi ndaj Drenicës falë një autogoli nga Genc Hamitit në fillim të takimit.

Këto tri pikë e rikthejnë Arbërinë në pozitën e dytë në renditje, me 11 pikë, pesë më pak se lideri Ballkani dhe një më shumë se Drita, por kjo e fundit i ka tri ndeshje më pak të zhvilluara. Drenica, në anën tjetër, ngel në pozitën e gjashtë me tetë pikë.

Besa ka siguruar një barazim tronditës 2-2 kundër Llapit me një gol në çastet e fundit të kohës shtesë. Pas pesë humbjeve dhe një barazimi, u duk sikur Llapi më në fund do ta shijonte fitoren e parë në sezonin e ri në Superligë, por nuk e kishte të shkruar.

Megjithëse kishte një epërsi prej dy golave falë Arbnor Ramadanit dhe Engjëll Hoti, Llapi u trondit nga Besa, e cila e barazoi rezultatin në minutën e 97-të të ndeshjes të mërkurën në Pejë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN