MENU
klinika

Serie A, Java 9

Inter nuk fal, merr vendin e dytë

28.11.2020 - 17:00

Inter ka dalë duarplot në një transfertë të vështirë, si ajo me Sassuolon, duke fituar 3-0. Një sukses që ngjit zikaltrit në vendin e dytë të renditjes, njëkohësisht edhe duke shpëtuar trajnerin Conte.

Sanchez menjëherë e zhbllokon atë në një asistim nga Lautaro, pastaj autogol i Chiriches në minutën e 14-të e çdon gjithçka në dishezë. Shtylla ndal Djuricic, ndërsa Handanovic tregohet i vëmendshëm ndaj Rogerio dhe Toljan.

Në pjesën e dytë, Gagliardini rmos “trisin” pas një pasimi të bukur nga Darmian. Kjo është humbja e parë për Sassuolo përkohësisht e barazuar në vendin e 2-të nga Interi, që pritet të martën në Ligën e Kampioneve përballë Borussia Gladbah në Gjermani, një sfidë për jashtë ose brenda.