MENU
klinika

Kush e zëvendëson?

Zgjedhjet për kryetarin e ri, Eno Bozdo ikën nga komisioni zgjedhor i PD

17.05.2021 - 11:56

Procesi i zgjedhjeve në Partinë Demokratike po shoqërohet me kontestime jo vetëm nga grupit kritik i liderit demokrat.

Sot në orën 17.00 do mbahet mbledhja e parë konstituive e Komisionit të Zgjedhjeve në selinë blu, por anëtari Enno Bozdo nuk do të jetë prezent pasi ai ka refuzuar të bëhet pjesë e procesit zgjedhor.

Vendin e tij në komision pritet ta zërë anëtari zëvendësues Çlirim Gjata.

Ky vendim i Bozdos për të hequr dorë vjen vetëm një ditë pasi Kryesia dhe Këshilli Kombëtar miratuan përbërjen e Komisionit Zgjedhor me kryetar Jemin Gjanën dhe anëtarë, Albana Vokshi, Belind Kelliçi, Eno Bozdo, Mimoza Hasekiu, Albert Avduli, Gjoke Vuksani si dhe ndihmes Ervin Minarolli dhe Lulzim Omuri. Për çdo të papritur Çlirim Gjata u vendos të jetë anëtar zëvendësues.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNHapja e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Bullgaria nuk tërhiqet: Nuk biem pre e presionit të ndërkombëtarëve

Ja vendimi që u miratua nga Këshilli i Ministrave

Garda e Republikës merr në ruajtje ambasadorin e BE

Paratë do të përdoren për të blerë armatime nga Turqia dhe…

Qeveria shton 92 milionë euro borxhe për shqiptarët

Veliaj u heq licencën operatorëve që nuk respektonin standardet

Së shpejti rikthehen abonetë e përgjithshme