MENU
klinika

Cikloni i borës do ta godasë rajonin tonë

Parashikimi i motit për fundin e nëntorit në Ballkan

28.11.2021 - 14:39

Një ciklon mesdhetar me qendër Italinë dhe Adriatikun do ta përcaktojë motin në Ballkan në ditët e fundit të nëntorit. Nga veriu zbret ajri i ftohtë i cili do të përvijojë situatën e parë të borës në këtë rajon, transmeton Express.

Reshjet e shiut do të fillojnë të dielën vonë në disa pjesë të Ballkanit, shkruan gazeta bullgare, Monitor.

Rreth mesjavës, në ditët e para të dhjetorit nuk priten reshje. Dielli mund ta përshkojë ndonjë pjesë të ditës, por do të fryjë erë.

Në fund të javës së ardhshme në Ballkan pritet një ftohje e re me reshje shiu dhe bore.