MENU
klinika

Federata denoncon shkeljet

FSHF publikon një audio: Veliaj flet me gjuhë rruge

24.01.2022 - 14:00

Federata Shqiptare e Futbollit, në një konferencë për shtyp, akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se po ndërhyn fuqishëm në zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit Tirana, të cilat pritet që të mbahen sot, dhe iu paraprijnë zgjedhjeve për kreun e FSHF-së në datën 2 Mars.

Në një audio të publikuar nga FSHF, të takimit informal që Veliaj ka mbajtur dje me disa prej anëtarëve të kësaj shoqate, kryebashkiaku i Tiranës, sipas FSHF, flet me një gjuhë rruge, dhe shantazhon trajnerët dhe mësuesit e edukimit fizik se si të votojnë gjatë ditës së sotme.

“Si mund t’i presi robi k***, si mund të sillesh si rrotë k**i duke qenë çun futbolli gjithë jetës. Ne i kemi b*** prej hekuri’. Futbolli është i vetmi ishull që nuk e kemi, – janë fjalët e Veliajt në audio.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Shpërdorim detyre dhe vjedhje”

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për Armand Dukën