MENU
klinika

Empoli në dilemë

Fiorentina e fiksuar pas Bajramit, ja sa vlen mesfushori kuqezi

29.06.2022 - 12:25

Nedim Bajrami është kthyer në një objektiv fiks të Fiorentinës, me klubin violë që e ka vendosur në majën e listës së dëshirave. Sipas “Corriere dello Sport”, Nedim Bajrami dhe agjenti i tij kanë shprehur dakortësinë totale për një transferim të tillë

Wshtw gjetur akordin edhe në aspektin financiarë, por mbetet për t’u mbyllur marrëveshja me klubin e Empolit. Gjithnjë sipas të përditshmes italiane, duhet edhe pak kohë që të zbardhet plotësisht e ardhmja e Bajramit.

Klubi toskan e vlerëson Bajramin me 10 milionë euro, ky është çmimi dyshime, shifër që Fiorentina mund ta paguaj kesh ose të përfshijë në negociata ndonjë lojtar në formë huazimi.

Në fakt, pas shitjes së Asllanit, ideja e drejtuesve të Empolit është të mbajnë Bajramin edhe për një tjetër vit, në mënyrë që të jenë konkurrues në elitën e futbollit italian.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Memushaj flet në rolin e trajnerin

“Nuk bëj gabime si disa pasi lënë futbollin”