MENU
klinika

Piku i sezonit turistik

Ja sa emigrantë shqiptarë hynë dje nga Kapshtica dhe Qafë-Thana

13.08.2022 - 10:56

Fluks emigrantësh që kthehen në atdhe nga pika kufitare e Kapshticës dhe e Qafë Thanës.

Mësohet se dje në vendin tonë përmes Kapshticës kanë hyrë 6203 shtetas dhe kanë dalë 3423. Ndërkohë, në Qafë-Thanë, kanë hyrë 4992 dhe kanë dalë 3288 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Aktualisht në Kapshticë po punohet me 4 sportele në hyrje dhe 4 në dalje.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Test COVID-i me vete dhe karantinë 7 ditë

Kapshtica ‘bosh’, asnjë makinë në radhë

Vendimi u mor nga qeveria greke

Kapshtica e mbyllur deri më 8 mars, MEPJ sqaron