MENU
klinika

"Mban përgjegjësi personale për dhunën ndaj opozitës"

Sali Berisha goditet me grusht gjatë protestës, Tedi Blushi: Vepër direkte e Edi Ramës

06.12.2022 - 16:23

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka reaguar për sulmin fizik ndaj kryetarit të PD Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit.

Në një postim në rrjetet sociale, Blushi akuzon kryeministrin Edi Rama si orkestrues i këtij sulmi.

“Vepër direkte e Edi Ramës, i cili mban përgjegjësi personale për dhunën e ushtruar ndaj opozitës”, shkruan Blushi.

“Akti kriminal dhe burracak i sulmit fizik ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Prof.Dr.Sali Berisha është vepër direkte e Edi Ramës, i cili mban përgjegjësi personale për dhunën e ushtruar ndaj opozitës.

Të tillë skenarë ogurzinj të Edi Ramës dhe këtij regjimi kriminal, që i dënojmë me forcë por që nuk trembin askënd, do të marrin gjithmonë përgjigjen e merituar nga shqiptarët patriotë!”, thekson ai në postimin e tij.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje"

Sulmi ndaj Berishës, reagon Basha