MENU
klinika

Dikur luajti edhe në Bundesligë

Transportonte 115 kg kokainë, arrestohet Ish-lojtari i Serbisë

03.12.2022 - 20:47

Futbolli serb merr një tjetër goditje për imazhin, pasi një emër shumë i njohur i tij është arrestuar si trafikant ndërkombëtar kokaine. Dusan Petkovic, ish-lojtari i përfaqësueses serbe, me një të kaluar në Bundesligë, është arrestuar për 115 kilogramë kokainë.

Ish-futbollisti 48-vjeçar u arrestua në Amsterdam, në një aksion të koordinuar nga Europol. Ai ishte një nga 8 personat e arrestuar për trafik ndërkombëtar, pasi kishin organizuara kalimin e  substancave narkotike nga Amerika Latine në Roterdam.

Që aty kishin kaluar këtë sasi në Arlon të Belgjikës dhe po planifikonin ta kalonin në Gjermani, ku Petkovic ka luajtur në karrierën e tij me klube të Bundesligës, si Wolfsburg e Nuremberg.

Petkovic është aktualisht drejtori sportiv i klubit të OFK Beograd në futbollin serb. Ai është një emër i njohur edhe pse nuk ka luajtur shumë ndeshje me përfaqësuesen e tij.

Emri i tij bëri bujë sidomos në vitin 2006, kur u grumbullua për të marrë pjesë në Botëror në vend të Mirko Vucinic të dëmtuar (asokohe Serbia dhe Mali i Zi përfaqësoheshin të bashkuara). Por ai u tërhoq nga grumbullimi pasi ftesa i kishte ardhur nga baba i tij, Ilija Petkovic, i cili ishte trajneri i përfaqësueses dhe kjo u cilësua si një skandal i madh.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNNjë tjetër skuadër i bashkohet grupit të Europës

Tirana mbetet e shkëputur edhe pas hapit fals

Ja sa pritet të mungojë titullari i katalanasve!

Lajme të këqija për Barcelonën

Nga Juventusi te Reali e Barcelona

Të gjithë në garë për titullarin e Interit

Në skenë del dhe klubi historik europian

Zidan në kërkim në të një skuadre të re

Çon skuadrën të stërvitet në… ushtri

Poter tenton të ringjallë Çelsin

Balaj pritet titullar, Mala është në dyshim

Ja si mund të rreshtohet Vllaznia përballë Erzenit!