MENU
klinika

Ja sa ishte magnituda

Vlora shkundet nga tërmeti, banorët në panik

09.01.2023 - 10:12

Një tërmet me magnitudë 3.6 Rihter u regjistrua orët e para të mëngjesit 11 km në jug të Vlorës.

Sipas Instituit te Gjeoshkencave goditja u regjistrua orët e para të mëngjesit në 02: 50 me një thellësi 22 km.

Bëhet me dije se tërmeti ka shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët e Vlorës.  Nga tërmeti që u shënua këtë të hënë fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale