MENU
klinika

"Roli më i vështirë që kam pasur..."

Keanu Reeves flet për filmin e ri “John Wick”

01.02.2023 - 12:21

Xhirimi i filmit “John Wick: Kapitulli 4 ” ishte padyshim një sfidë për Keanu Reeves. Aktori kanadez, i cili luan në pjesën e katërt të ekskluzivitetit, thotë se xhirimet për filmin ishin më kërkues fizikisht se çdo rol i tij i mëparshëm.

“Ishte roli fizikisht më sfidues që kam pasur ndonjëherë në karrierën time deri më tani,” tha Reeves për Total Film.

Ai gjithashtu zbuloi se ai përmirësoi aftësitë e tij të vozitjes për të qenë në gjendje të filmonte skenat e aksionit të vendosura në Paris. “Ne e çuam drejtimin e makinës në një nivel tjetër, më të lartë, gjë që më pëlqen shumë” , tha ai.


Pas përfundimit të xhirimeve, aktori, për të falënderuar ekipin e tij që e ndihmuan gjatë xhirimeve, i bëri një dhuratë shumë të veçantë.

Ylli i dhuroi kastit prej katër anëtarësh – të përbërë nga Bruce Concepcion, Jeremy Marinas, Dave Camarillo dhe Li Qiang – ora të personalizuara Rolex Submariner gjatë një darke në Paris në tetor 2021. Brenda çdo ore ishte gdhendur një mesazh personal nga Keanu.

Filmi fillimisht ishte planifikuar të debutonte në kinema më 22 maj 2022, por publikimi u shty një vit prapa. “John Wick: Kapitulli 4” do të dalë në kinema më 24 mars.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Surprizat e yllit të Hollivudit

Keanu Reeves me një shtëpi botuese

Të famshëm me njerëz të së kaluarës

E pamundur! Ngjashmëria e këtyre njerëzve është e frikshme