MENU
klinika

Ja ç'duhet të keni parasysh

E bardha apo e verdha e vezës? Cila është e duhura për lëkurën?

03.06.2023 - 12:00

Veza është një nga përbërësit më të përmendur në maskat për lëkura të ndryshme, qoftë mixe, të thatë apo të yndyrshme.

Por jo gjithnjë na bën mirë e gjitha dhe e bardha dhe everdha pasi ato përdoren për arsye të ndryshme

e verdha e vezes-konica.al
  • E bardha e vezës: Përdoret kur duam që të minimizojmë rrudhat ose ti japin elasticitet lëkurës tonë pasi ajo ka një veti tërheqëse. Një nga maskat më të përmendura është kombinimi i saj me limonin. Mund ta mbani për 30 min e më pas ta shpëlani.
  • E verdha: Për ju që e keni lëkurën e thatë, ajo është shuëm hidratuese jo vëtëm për fytyrën por dhe për flokët. Aroma nuk është ajo më e mirë por efekti është mahnitës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Përgatiten lehtësisht dhe ju relaksojnë

3 recetat perfekte për maska fytyre në shtëpi