MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Femrat apo meshkujt, kush rrezikohet më shumë nga skolioza?

05.03.2024 - 08:12

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Femrat apo meshkujt, kush rrezikohet më shumë nga skolioza?

Mjeku:Femrat rrezikojnë 3-4 here më shumë se meshkujt që skolioza të zmadhohet.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ja ç'duhet të bëni në kështu rastesh

A ndikon skolioza tek frymëmarrja?