MENU
klinika
Panairi Vinitaly

Salvini ‘bëhet’ shqiptar

Zgjedhjet lokale

Aleanca e Këshilltareve thirrje KQZ-së: Zbatoni kuotat gjinore

Aleanca Kombëtare e Këshilltareve i ka bërë thirrje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe partivë politike...

Deklarata

Veliaj: Historia nuk ka vend për ata që dalin kundër shkollës shqipe

Pas çmimit nga Komisioni Europian, si qyteti më mikpritës për komunitetin rom, Tirana përzgjidhet edhe...

Trafiku i drogës

Jepet pretenca për Klement Balilin/ Prokuroria: 12 vite burg

Pas dështimit në tre seancave gjyqësore, prokurori Ened Nakuci dha sot pretencën për Klement Balilin....

Vendimi

Gjykata jep dënimin për ish-deputetin e PD-së

Gjykata ka përfunduar sot gjykimin për ish-deputetin e PD, Luciano Boci i paditur për shpifje...

Deklarata

Grupet kriminale/ Paralajmëron Lleshaj: Do marrim masa të forta!

Gjatë një konference me homologun e tij çek, Jan Hamace, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj...

Si do të veprohet?

PS regjistrohet në KQZ për zgjedhjet vendore, PD e LSI drejt…

Pavarësisht vendimit ekstrem të opozitës për djegie mandatesh dhe protestave të vazhdueshme, Partia Socialiste duket...

Deklarata

“Do durojmë, por në fund…”, Rama sulmon sërish rektorin Mynyr Koni

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni është bërë sërish shënjestër e sulmit të kryeministrit...

Batutat me studentët

Takimi me studentët/ Ministres Shahini i kërkojnë llokume, reagimi i Ramës

Kreu i qeverisë Edi Rama dhe ministrja e Arsimit Besa Shahini ndodhen në një takim...

Tensione te 'Bregu i Lumit'

Përleshja me policinë, banorët rrëmbejnë lopatat (VIDEO)

Është tensionuar përplasja mes banorëve dhe policisë tek Bregu i Lumit. Banorët kanë rrëmbyer lopatat...

Detaje

Mbledhja e Kryesisë së PD/ Zbardhen porositë e Bashës, ç’kërkoi për protestën

Gjatë ditës së sotme kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur grupin parlamentar të Partisë Demokratike. Mësohet...

Detaje

Zgjatimi i Bulevardit të Ri, banorët e “Bregut të Lumit” përplasen me policinë

Banesat e tyre janë parashikuar të prishen gjatë zgjerimit të Bulevardit të Ri dhe kjo...