MENU
klinika
Raporti i hartuar nga ZEE

Raporti: Moti ekstrem dhe kostot e rënda mbi ekonomitë e Europës

Vizita e kryeministrit në Kukës

Paloka-Ramës: U ngjeshe me antiplumb dhe mblodhe me detyrim administratën

Ish-deputeti, njëkohësisht nënkryetar i PD-së, Edi Paloka është ndalur gjerë e gjatë në takimin e...

Fushat e përfitimit

Karta e Studentit/ Ministria e Arsimit përgatit projektvendimin

Tre muaj pas përfundimit të protestës, Ministria e Arsimit ka hartuar rregullat për kartën e...

Sa do zgjasin punimet?

Balluku i përgjigjet ‘prerazi’ opozitës: Aeroporti i Kukësit është realitet!

Partia Demokratike hodhi akuza sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij,...

Nga Zëri i Amerikës

Paqëndrueshmëri politike në Shqipëri para zgjedhjeve dhe vendimit të BE-së

Në qershor Shqipëria do të mësojë nëse Bashkimi Evropian do të vendosë për të hapur...

Video

Tahiri harron “drogën”, rrëmben mikrofonin

Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, nuk i ndahet pasionit të tij për muzikën. Fakti që...

Problemi real i vendit

“Shqipëria nuk ka pjekuri politike”/ Nazarko: Opozita po shpërblen Ramën

Teksa vendi duket se është zhytur në një krizë politike pas dorëzimit të mandateve nga...

VIDEO

Hapen punimet në aeroportin Kukësit, Rama zbulon sa do të kushtojë

Kanë nisur punimet për ndërtimin e aeroportit të Kukësit. Lajmi është bërë i ditur nga...

VIDEO

Delegacioni shqiptar në Katar, Balla publikon pamje nga takimi

Përmes një postimi në Facebook, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Ballaka publikuar...

Shanset reale

Panairi i Turizmit/ Klosi: Shqipëria të konkurrojë me Greqinë, Malin e Zi, e Italinë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi në hapjen e Panairit Ndërkombëtar të Turizmit në...

Replikat

Lezhë/ Rama-banorëve: Më keni lujt mendsh, zgjidhni Pjerinin…

Teksa ndodhet në Lezhë duke inspektuar punimet në Fushë-Torovicë, kryeministri Rama ka kërkuar nga banorët...

Drejtori i ri i Kadastrës

Braçe apel të fortë qytetarëve: Do e ndjek vetë, mos paguani asgjë!

Zv.kryeministri Erion Braçe prezantoi sot drejtorin e ri të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lamen....