MENU
klinika
Takim me strukturat

Kryemadhi: Unë dhe Petriti duhet të përgjigjemi për gabimet e bëra

Takim me artistët

Basha reflekton për kandidaturat: Duhen intelektualë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ftoi intelektualët të bëhen pjesë e aksionit opozitar në...

Projekti i 'Unazës së Madhe'

Protesta e Astirit arrin në ditën e 131-të, banorët kërkojnë anulimin e projektit

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Astirit, shtëpitë e të cilëve rrezikojnë shembjen...

Përforcohet siguria

Protesta e opozitës, ‘blindohet’ kryeministria

Dy ditë para protestës të opozitës, në hyrjen e Kryeministrisë është përforcuar siguria. Është rivendosur...

Protesta e 16-Marsit

Kryemadhi: Krenare për ata që hoqën dorë nga mandati

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit me strukturat e partisë që drejton në kuadër...

Vakancat në Parlament

Listat e kandidatëve, PS refuzon mandatet e opozitës

Partia Socialiste nuk do të marrë mandatet e opozitës, në qarqet ku pritet të mbyllen...

Opinion

A mundet opozita kosovare, me faksione e me koketime të lodhshme me pushtetin, ta bëjë ndryshimin që e presin qytetarët?

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku (Apo shtatë gjynahet e opozitës (“tigrit prej letre”) kosovare. 1....

Deklarata

Rikonstruksioni i konvikteve/ Veliaj: Përfundon para verës

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj premtoi se rikonstruksioni i konvikteve do të përfundojnë para se studentët...

Deklarata

Basha: Do sjellim Pranverën Shqiptare

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, vizitoi ditën e sotme qytetin e Elbasanit ku uroi qytetarët...

“Gëzoni e Galdoni”

Arqipeshkvi i Shkodrës ka një mesazh për politikën

Kur në Shqipëri duhen edhe dy ditë nga protesta e radhës e opozitës dhe kur...

Intervista

Zyrtari i lartë gjerman flet për Shqipërinë: Atmosfera është helmuar!

Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit...

Do lidhemi me zinxhirë

Do prishet Teatri Kombëtar? Kërcënon shkrimtarja

Në tryezën e Partisë Demokratike me artistët për çështjen e Teatrit Kombëtar ka folur dhe shkrimtarja...