MENU
klinika
Deklarata

Rama: Në Itali pastrova baltën e ziftin që hodhi opozita

Intervista

Rama për “TG5”: Në Tiranë proteston politika, jo populli

Pas emisionit të Bruno Vespës, “Porta e Porta” kryeministri i vendit Edi Rama ka dhënë...

Largimi nga detyra

Marrëdhëniet NATO-Shqipëri-Izrael/ Stoltenberg dhe Netanyahu i shkruajnë Bushatit

Pavarësisht se ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, nuk është më në detyrë që prej Janarit...

Fotot

Apeli i blogeres angleze: Shqipëria po më dëbon, po pres një fëmijë

Alice Taylor, blogerja angleze që u bë e njohur në vendin tonë me një shkrim...

Deklarata

Deputet me mandat të djegur! Vangjel Tavo sqaron lapsusin

Vangjel Tavo është deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Parlament. Ai është shprehur publikisht...

Nga Prof. Xhemaledin Salihu

Edhe Tito ishte i njohur me çështjen e Preshevës më 1944

Me rastin e bisedimeve Kosovë-Serbi dhe kërkesën e popullatës shqiptare që Lugina e Preshevës t’i...

Detajet

Prokurori Koça në sitën e vetting-ut/ KPK: Ka 8 apartamente, por i …

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koca, ka dalë në seancë dëgjimore pranë Komisionit të...

Deklarata

“Ç’na bëre”/ Maliqi zbulon mesazhet që i dërgonin Berishës për Bashën

“Kauza e opozitës për blerje votash qendron”, kështu u shpreh deputeti më i ri i...

Deklarata

Salianji merret i pandehur/ PD: Vendim politik i Ramës

Ndërsa Prokuroria e Tiranës pritet të marrë të premten si të pandehur ish-deputetin e Partisë...

Deklarata

Karamelo në Kuvend, reagon OMONIA

Pas vendimit të Grigor Karamelos për të qenë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, si deputet,...

Emrat

Lirohen dy anëtarë të grupit të Shijakut

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka liruar nga burg ditën e sotme dy...

Detajet

Balluku shkarkon drejtorin e Albpetrolit

Ministrja e Transportit dhe Energjetikës, Belinda Balluku ka shkarkuar nga detyra një ditë më parë,...