MENU
klinika
Nga Prof. Sami Repishti

“Larg duart nga Kosova e kosovarëve!”

Analizë

Sa shqetësuese zgjidhja për korrigjim kufijsh!

Sa shqetësuese lehtësia e padurueshme me të cilën disa qytetarë shprehen se ndoshta edhe do...

Nga Albert Çaçi

Iraku mes Iranit dhe Arabisë Saudite

Konflikti themelor i gjithë Lindjes se Mesme në këta 70 vjet ka qënë padyshim ai...

Analiza

Apel publik për mosnxitim, në copëtimin e Kosovës!

Apel publik për mosnxitim, në copëtimin e Kosovës Presidentit, Kryeministrit, Kryeparlamentarit, OSBE-s, Gjeneralit të NATO-s,...

Analiza

Serbia me Trumpin, llogaritë që pa zhurmë do ta copëtojnë Kosovën!

Donald Trump, nëse vazhdon me kryeneqësi e indolencë të paparë egoiste, pastaj me logjikë e...

Analiza

Debutimi dhe Qëllimshmëria në Komunitet

27 vjet pas eksodit masiv Shqiptar, ata ikën për pak- ngelën për fare. U ingranuam...

Mehmet Kraja

Rama gatoi deklaratat për korigjim kufijsh

Shkrimtari dhe publicisti Mehmet Kraja është shprehur se deklarata e presidentit serb Vuçic dhe presidentit...

Llogore të gërmëzuara

Gjeneralët e lënguar të një ushtrie në parakalim

Nga Eugent Kllapi/ Është bërë traditë tashmë që në panairet e librit të bëhen promovime...

Shpëtim Nazarko

Nuk shoh ndonjë revolucion gjëkundi, doktor!

Këtu e njëzet vjet më parë m’u desh të merrja pjesë në një akt që,...

Akuza politike

Kur Thaçi ra në dashuri me Berishën…

Nuk i përmendi emrin megjithatë lidhjen mes personit dhe akuzave që presidenti i Kosovës Hashim...

Saga e ambasadorëve amerikanë

Kur PD përplaset me A(mbasadorët)merikën…

Fundi i këtij muaji merr me vete edhe ambasadorin amerikan Donald Lu, të cilit i...