MENU
klinika
Mësojeni!

Çfarë ndihmon në mbajtjen e veshkave shëndetshëm?

Zbulimi i madh

Parkinson, një inflamacion në origjinën e sëmundjes

“Në shfaqjen e sëmundjes së Parkinsonit, aktivizimi i përgjigjes inflamatore kontribuon në mënyrë vendimtare në...

Nuk do ta besoni!

10 Përfitimet shëndetësore të të ecurit zbathur

A e dini se mund të përfitoni shumë duke ecur zbathur? Kur lëkura e zhveshur...

Efektet anësore

A është e rrezikshme marrja e ilaçeve për urth? Zbulojeni!

Antacidet ndihmojnë për të trajtuar urthin (dispepsi). Ato punojnë duke neutralizuar acidin e stomakut që...

Trajtimi

Abcesi, çfarë është dhe kur ndodh?

Një abscesi është një grumbull i qelbit në çdo pjesë të trupit. Në shumicën e...

Provat, testet dhe trajtimet

Mësoni cilat janë shkaqet dhe simptomat e apendisitit

Apendisiti është inflamacion i apendiksit. Apendiksi është një shtojcë në formën e një qeseje të...

Zbatoni këto këshilla

Si të mbroheni nga sëmundjet e dimrit?!

Dimri zakonisht sjell me vete shumë prej baktereve, viruseve dhe sëmundjeve të cilat kanë tendencë...

Simptomat dhe trajtimet

Adezionet, indet që ngjitin organet dhe pasojat e tyre.

Adezionet janë grupe indesh ngjitës që formohen midis dy sipërfaqeve brenda trupit dhe i bëjnë...

Simptomat

Problemet e gëlltitjes, si t’i kontrolloni ato?

Vështirësia me gëlltitje është ndjenja që ushqimi ose lëngu mblidhet në fyt para se ushqimi...

Provat dhe testet

Skleroza laterale amiotrofike (ALS) shkaku dhe rreziqet!

Skleroza laterale amiotrofike, ose ALS, është një sëmundje e qelizave nervore në tru, sistemit nervor...

Procedura ndihmëse

‘Inseminimi intrauterine’/ Si të mbeteni shtatëzënë!

Inseminimi ntrauterine (IUI) – është një lloj i inseminimit artificial – është një procedurë për...

Mësoni shkaqet dhe trajtimet!

Nuk mund të mbeteni shtatëzënë, ja çfarë duhet të bëni?

Steriliteti ose infertiliteti do të thotë që ju nuk mund të mbeteni shtatzënë. Ka dy...

Reklama