MENU
klinika
Mësoni shkakun e këtij çrregullimi!

Dilni nga shtëpia dhe mendoni se keni lënë dicka ndezur?

Çfarë thonë mjekët?

A rrezikohen nga diabeti njerëzit e shkurtër?

Të qenit më i shkurtër se mesatarja mund të sjellë bezdi të shumta, por një...

Përmirësoni gjithçka te ju!

Përse duhet të konsumojmë rukola?

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola...

Parandaloni dhimbjen!

Çfarë duhet të bëni pas një operacioni të hemorroideve?

Pasi të keni hequr hemorroidet, mund të prisni të ndiheni më mirë çdo ditë. Zona...

Çfarë e shkakton?

Kur fillon përkulja dhe deformimi i shtyllës kurrizore?

Çfarë është skolioza? Skolioza është një kurbë anormale në shpinë Foshnjat mund të lindin me...

Mësoni shkakun!

Mënyra e ecjes së fëmijës suaj nuk është normale?

Sëmundja e kockave Köhler është vdekja (nekroza) e kockës navikulare tarsale (një kockë në harkun...

Studimi

Edhe të vaksinuarit nuk janë të mbrojtur

Ekzistojnë boshllëqe në imunitetin ndaj shytave midis moshës së adoleshëncës , të cilët ishin vaksinuar...

Vetitë fitoterapike

Pagjumësi? Valeriana do të zgjidhë gjithçka për ju!

Bimës së Valerianës i atribuohen shumë veti fitoterapike, të cilat lidhen me prezencën e disa...

Më shpejt se antibiotikët

2 recetat e gjyshes që lehtësojnë dhimbjet e fytit

Të gjithë personat që janë rritur me praninë e gjyshes e dinë që të kesh...

Zbuloni çfarë e shkakton!

Dhimbje në qafë, shpatulla, humbje oreksi?

Çfarë është polimilgjia reumatike (PMR)? PMR është një gjendje inflamatore që shkakton dhimbje të fortë...

Nga se shkaktohet?

Ngurtësia e kyçeve dhe e muskujve

Lidhjet ose thënë ndryshe nyjet, janë vende në trup ku bashkohen dy kocka, siç janë...

Si ti përgatisim ata?

Disa këshilla për fillimin e shkollës për fëmijët me autizëm

Kthimi në shkollë mund të jetë veçanërisht stresues për fëmijët me autizëm dhe prindërit e...

Reklama