MENU
klinika

Lajmet e Fundit

21:40 Lajme
Rama i zhgënjyer nga BE

Berisha: Jo mesazhe të tilla Evropës, deklaratat bëj në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur ditën e sotme lidhur me mbledhjen e përbashkët të dy qeverive që u mbaj ditën e djeshme në Pejë. Sipas Berishës ai është për mbledhjet...

21:21 Lajme
Legalizimet në Unazën e Re

Premtimi i Ramës/ Basha: Mashtroi banorët për votat

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha përmes një videoje në Facebook, akuzon kryeministrin Edi Rama se ka mashtruar banorët e Unazës së Re për legalizimet. Në videon e publikuar nga Kryetari...

21:09 Lajme
Emri dhe arsyeja

Arrestohet shtetasi që rrahu me grushte e gurë shefin e OSHEE-së

Ditën e sotme mësohet se Shefi i Grupit Operativ te OSHEE Prrenjas, Reshit Karriqi, është goditur fizikisht për shkak të detyrës. Bëhet e dije se autori është shtetasi, Artan Kokonozi, i...

20:59 Shkodra
Fondet e BE-së për bujqësinë

Fermerët e Shkodrës të penalizuar nga ‘pronësia’

94 milion euro janë vënë në dispozicion nga Bashkimi Europian në kuadër të programit Ipard II për mbështetjen e bujqësisë. Por fermerët shkodranë thonë se kanë një sërë problematikash që...

20:11 Lajme
Kushtet e Shqipërisë drejt BE-së

Lleshi lajmëron Vetting në strukturat e Policisë së Shtetit

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Presidentin e Këshillit Kombëtar të Austrisë, Wolfgang Sobotka. Përmbushja e kushteve nga Shqipëria në rrugëtimin drejt BE-së, mësohet...