MENU
klinika

Lajmet e Fundit

20:27 Kultura
Grekomanija

Cila sëmundje e mundon Mihal Gramenon në 1909?

Në ritmin nacionalizmave për të ngritur komb-shtete, një pjesë të vështirë si në disa vende të botës e kishte Ballkani ku po përgatiteshin luftrat ballkanike pas dobësimit të Perandorisë Osmane....

20:26 Kultura
Game of Thrones

Midis 50 aktorëve kryesorë, edhe një shqiptar!

Nuk është gjë e mirë për Shqipërinë, por a e dini se, për momentin, më shumë shtetas shqiptarë jetojnë jashtë vendit se sa brenda tij? Me këtë pyetje e nis...

20:15 Uncategorized
Reagimet PD-LSI

Arrestohen ish-deputetët e PS-së/ Reagon opozita

Pas lajmit të arrestimeve të dy ish-deputetëve nga rradhët e PS-së, ku njëri prej tyre, Arben Çuko kishte mbajtur dhe postin e ish-drejtorit të burgjeve, ka reaguar dhe opozita. Partia...

20:03 Elbasani
Nga Altin Bamllari

Natyra qesh, njerëzit vetëm qahen

Para ca ditësh dikush më shkruan në inbox: “Altin, të ftoj të vizitosh Steblevën. Ka për të të pëlqyer shumë”. Nuk e njihja as personin, as fshatin që më rekomandonte....

20:01 Futbolli
Goli

Sulmuesi i Kombëtares i shënon Hajdukut

Trajneri Christian Panucci duket se nuk ka gabuar me afrimin në Kombëtare të Myrto Uzunit, talentit beratas, që firmosi pak muaj më parë në radhët e skuadrës së Lokomotivës së...