MENU
klinika

Lajmet e Fundit

18:51 Kultura
Çfarë tregojnë historianët e huaj?

Zbulohet plani i madh i Titos për ish-Jugosllavinë

Kryetari deri në vdekje i ish-Republikës Federative Socialiste të Jugosllavisë e kishte dashur ish-Jugosllavinë edhe më të madhe dhe më të fuqishme, dhe që ajo të bëhej forcë botërore. Tito,...

18:45 Kultura
Hapja e ambasadave

Zbulohet raportimi sekret për turmat e ardhura nga rrethet

Edhe atëherë ishte atmosferë Botërori. Shumë pranë nesh, në Itali, zhvillohej eventi i madh i futbollit, nën kolonën zanore të Gianna Nannini-t dhe Edoardo Bennato-s, dhe entuziazmit që shkaktonin golat...

18:39 Kultura
Dorëshkrimet e rralla të Rita Markos për luftën

Si e njoha Qemalin dhe Enverin

*Përgatiti: Albert Zholi Një jetë e tërë, në shërbim të komunizmit. Me idetë e të cilit, siç shkruante edhe vetë, u njoh që fëmijë. Ky ishte Rita Marko, ish-anëtari i...

18:26 Klinika Online
Kujdes!

Këto perime mund të shkaktojnë një infeksion parazitar

Ciklosporiasis është një infeksion i zorrëve të holla të shkaktuara nga paraziti Cyclospora cayetanensis. Simptomat kryesore janë diarreja me dhimbje barku dhe vjellje. Njerëzit mund të infektohen me Cyclospora duke...

18:22 Aktualitet
“Të bësh gabime është njerëzore, kritikat më bëjnë më të fortë”

Rudina Hajdari: S’jam penduar që nuk dogja mandatin!

Deputetja Rudina Hajdari, ndërsa ka komentuar situatën politike në vend, theksoi dhe njëherë se nuk është penduar që nuk e dogji mandatin. Hajdari u shpreh se parlamenti është djepi i...