MENU
klinika

Lajmet e Fundit

13:08 Aktualitet
Rama publikon projektin e rëndësishëm dhe shpërthen ndaj opozitës

“Si mund të kërkojnë të kthehen ata që nuk kanë ndërruar qime”

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sot opozitën teksa ka publikuar pamje nga ndërtimi i sistemit të furnizimit me ujë në Lazarat të Gjirokastrës. Sipas Ramës si mund të flasin ata...

12:57 Fieri
Digjen disa kullota

Përfshihet nga flakët Llamani në Himarë

Një zjarr ka përfshirë ditën e sotme  zonën e Llamanit në Himarë. Bëhet me dije se nga flakët  është shkaktuar djegia e disa kullotave. Aktualisht në vendngjarje janë forcat e...

12:56 Aktualitet
Studiuesit: Nëse dhomës suaj i mungon...

Ku përhapet më shumë koronavirusi?

Mungesa e lagështisë së ajrit luan rol në përhapjen e virusit Corona. Studiuesit rekomandojnë, krahas masave të zakonshme si distanca e maska, të kontrollohet ajri, sidomos gjatë periudhës së dimrit,...

12:54 Sport
Vjen nga Amerika

Anna Memija: Kënaqësi të luash për vendlindjen

Anna Memija debutoi për herë të parë me ekipin kombëtar shqiptar për femra në 11 shkurt të këtij viti, kur Shqipëria mirëpriti një nga turnetë e shumtë që zhvillon UEFA....

12:54 Aktualitet
288 raste të reja

Konsiderohej si vend model, virusi kthehet fuqishëm në Korenë e Jugut

Rikthehet fuqishëm koronavirusi në Korenë e Jugut. Mësohet se në 24 orët e fundit janë raportuar 288 raste të reja me COVID. “Kjo është një situatë e rëndë që ndoshta...