MENU
klinika

Lajmet e Fundit

09:57 Kosove
Kush janë donatorët?

COVID-19/ Kosovës i ofrohen rreth 15 mln euro

Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe Banka Botërore i kanë ofruar Kosovës rreth 15 milionë euro për të luftuar koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur gjatë një konference për mediat,...

09:53 Showbiz
Rita Ora sensibilizim shqip

“Qëndroni në shtëpi dhe mos kini frikë!”

Koronavirusi është kthyer në shqetësim të madhe global. Ndërkohë që në në gjthë botën po merren masat për ndalimin e përhajes së tij, personazhet e njohur dërgojnë mesazhe sensibilizuese për...

09:47 Aktualitet
Si qëndron e vërteta?

U përdor edhe në Kinë. Ilaçi i prodhuar në Rusi kundër Koronavirusit

Mediat ruse i bëjnë jehonë një ilaçi të prodhuar në kohën e Bashkimit Sovjetik, i cili thuhet të jetë përdorur në Kinë për të luftuar koronavirusin. Thuhet se, ministria kineze...

09:40 Kosove
Thirrje deputetëve: Ratifikojeni!

Covid-19/ Thaçi firmos dekretin për gjendjen e jashtëzakonshme

Pas mbledhjes që u zhvillua mbrëmë me Këshillin e Sigurimit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar deputetëve, ku ka kërkuar që të ratifikojnë dekretin për shpalljen e gjendjes...

09:24 Ekonomia
CNBC/ Rimëkëmbja e ekonomisë do kërkojë kohë

Nuk jep shpresë as program fiskal prej 1 trilion dollarësh

Qasja dyfish e një programi të stimulimit fiskal prej 1 trilion dollarësh dhe politikës së propozuar nga Rezerva Federale mund të ndihmojë në zbutjen e goditjes së një recesioni ekonomik...