MENU
klinika
Del dokumenti

Pushimi i hetimit të bandës së Elbasanit/ Firmosi Osmani

Shkelje të sigurisë ushqimore

AKU në Elbasan/ Sekuestron mish dhe peshk, gjoba të majme

Drejtoria e AKU-së, në Elbasan ka kryer disa aksione gjatë kësaj jave ku janë konstatuar...

Zjarr i përmasave të mëdha

Elbasan/ Përfshihet nga flakët ndërtesa

Në qytetin e Elbasanit një ndërtesë është përfshirë nga flakët . Ngjarja ndodhi në lagjen...

Gjenitë shqiptarë

17-vjeçarja nga Cërriku, e dytë në botë me shpikjen e saj

Esli Belshi është renditur e dyta në Konkursin Ndërkombëtar të Projekteve me shpikjen e “dorës...

Mbyllja e shkollës 9-vjeçare

Protesta/ Prindër dhe nxënës bllokojnë aksin Elbasan-Librazhd

Prindërit dhe mësuesit e fshatit Mengël të Elbasanit, janë ngritur në protestë për shkak të...

Defekti në nënstacion

Mungon energjia elektrike në Elbasan, revoltohen banorët

Disa lagje në qytetin e Elbasanit kanë mbetur në errësirë të plotë. Banorët e lagjes...

Masat e marra

Kërrabë-Elbasan/ Nisin punimet për pastrimin e rrëshqitjes

Në segmentin që lidh tunelin e Kërrabës e Elbasanin, kanë filluar punimet për të hequr...

zonat turistike në Elbasan

Gjinari, një nga zonat turistike më të bukura të Elbasanit

Vetëm 24 km larg nga Elbasani dhe gati 2 orë larg nga Tirana ndodhet Gjinari,...

Qytetarët dalin në rrugë

Tërmeti ‘shkund’ Elbasanin

Lëkundje të forta janë ndjerë pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas raportimeve, dridhjet...

Nxënësit në protestë

300 nxënës në Elbasan në protestë, shkolla 2 vite e mbyllur

Rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin për të...

Bashkia Cërrik

Mbyllet tregu i kafshëve të gjalla në Gostimë

Tregu i kafshëve të gjalla në Gostimë të Cerrikut nuk funksionon më. Ai eshte mbyllur...

Protestë kundër ndotësve

Ndotja në Elbasan bën bashkë këshilltarët bashkiakë

Edhe pse disa muaj më parë Këshilli shpalli Emergjencën Mjedisore, asnjë masë konkrete nuk u...