MENU
klinika
Po 1999-ta?

Orvatje për drejtësi dhe indinjatë për padrejtësi!

Nga Blerim Latifi

UÇK dhe koncepti i luftës së drejtë

Në filozofinë politike perëndimore, nga Ciceroni e Shën Augustini në antikitet, e deri tek Michael...

“Qeveria Hoti”

LDK prezanton sot përbërjen e kabinetit

LDK prezanton sot përbërjen e qeverisë së re në Kosovë. Kandidati i propozuar nga Lidhja...

Auron Tare

Baton Haxhiu dhe plani i tij për të falur krimet serbe

Simon Wiesenthal ne librin e tij te famshem “The Sunflower” tregon per nje Cifut ne...

Prezanton emrat e qeverisë së re

Mustafa takim me grupin parlamentar të LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të mbajë sot një takim me...

Komunat me numrin më të lartë të të infektuarve

Kosova përballë koronavirusit

Teksa më Kosovë numri i të prekurve me COVID-19 ka shkuar në 780, 201 nga...

Shkon në 780 numri i të infektuarve

Kosova shënon 17 raste të reja me koronavirus

Ministri në detyrë i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, tha se të hënën janë shënuar...

"Prishtina 1 rast pozitiv me COVID-19 në 24 orë"

“Lajme të mira për gjithë Kosovën”

Brenda 24 oreve të fundit, Prishtina ka pasur vetëm një rast pozitiv me COVID-19. Ky...

Zyrtarët e VV presion Thaçit e Mustafës

“Të publikohet letra ku LDK mandatohet për ta bërë Qeverinë”

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka kërkuar nga presidenti i vendit dhe kreu...

"S’ka aministi e as falje për krimet"

Veseli: Serbia duhet të përgjigjet për gjenocidin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është përkulur sot para memorialit të të...

Dogana e Kosovës

“Serbia ka importuar produkte në vlerë rreth 12 mln euro”

Rreth 12 milionë euro ka importuar mallra Serbia në Kosovë, që nga fillimi i këtij...

Rikthehet Agim Veliu

Kush do të jenë ministrat e LDK-së në qeverinë e re?

Pritet që shumë shpejtë Kosova të ketë Qeverinë e Re, të udhëhequr nga një koalicion...