MENU
klinika
Dyshimet

Raportet Kurti – Konjufca në pikëpyetje!?

Sinjal ndaj Ballkanit Perëndimor

Çfarë ka pas samitit në Zagreb?

Bashkimi Evropian ndihmon Ballkanin Perëndimor për të dalë nga kriza e pandemisë dhe rinovon premtimin...

Në një intervistë me 4 gazetarë

Mediat kosovare: Borrell është pro ndryshimit të kufijve të Kosovës

Në një intervistë me katër gazetarë të mediave nga rajoni i Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe...

Partia e Haradinajt godet Borellin

“Qasja e tij për ndryshimin e kufijve destruktive për dialogun”

Mospërjashtimi i idesë së korrigjimit të kufijve si pjesë e marrëveshjes Kosovë-Serbi nga Përfaqësuesi i...

"Ata kaluan në krahun tjetër"

Përsëri LDK-VV? Kurti: Nuk i vendosëm vijë të kuqe!

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nuk do të bëjë më aleancë me LDK-në dhe Isa...

Politika dhe territori

Vjosa Osmani: Kosova është projekt i paprekshëm!

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova është projekt i pakthyeshëm...

“Vala e dytë e koronavirusit, e pashmangshme”

Mjeku kosovar: Ja “benzina” që i dha hov pandemisë në botë

Mikrobiologu Lul Raka, ka thënë në Interaktiv të KTV-së se vala e dytë e koronavirusit...

Ftesa zyrtare

Brukseli zgjedh Thaçin për Samitin e Brukselit

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është treguar shumë i afërt kohët...

855 të infektuar në total

Katër raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë u regjistruan katër raste të reja me koronavirus të hënën e 4 majit....

Flet mjeku shqiptar në Austri

Kur vjen rreziku më i madh nga COVID-19 në Kosovë?

Mjeku shqiptar në Graz të Austrisë, Lekë Abdyli pohon se masat që mori ky shtet...

Më 6 maj hiqet gjendja e jashtëzakonshme

Vuçiç: Zgjedhjet parlamentare dhe lokale më 21 qershor

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale në Serbi do të mbahen më 21 qershor, bëri të ditur...

Paradite dhe pasdite

Kosova nga kjo e hëna me orar të ri lëvizjeje

Edhe Kosova i është bashkuar vendeve që lehtësojnë masat nga kjo e hënë. Tashmë do...