MENU
klinika
Masat kufizuese për Covid-19

Haradinaj: Qeveria shkeli Kushtetutën për të uzurpuar pushtetin

Engel dhe Menendez letër Sekretarit Amerikan të shtetit

SHBA metoda të rënda ndaj Kosovës, heqja e taksës…

Kryetari i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara,...

aAshpërson masat kufizuese

Kosovë/ vetëm 90 minuta në ditë jashtë shtëpisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për shtyp ka deklaruar se çdo qytetar...

Prishtina në karantinë

“Shpërthen” Covid-19 në Kosovë, 79 raste të reja për 24 orë

Pas disa javësh me rritje graduale, dhe pas dy-tre ditëve të fundit me një shtim...

Koalicioni me AAK-në, Nismën, AKR-në

Hapi i radhës së Isa Mustafës pas rrëzimit të Kurtit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar përgatitjet e para për koalicionin e ri qeverisës, në...

Paralajmerimi i ekspertit të OBSH-së

Kosovë/ Rritje e frikshme me koronavirus për çdo javë

Eksperti i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Merkur Beqiri ka thënë se koha mesatare e dyfishimit...

Në Beograd dhe më gjerë

Pekini eksporton modelin e Kinës për menaxhimin e viruseve

Në Serbi, një nga aleatët më të afërt europianë të Pekinit, dhe një pjesë e...

"E filluat gabim punën!"

Telefonoi Vuçiç, këshilltari i Thaçit i përgjigjet emisarit special të BE

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Artan Behrami, ka reaguar ndaj Emisarit Special të BE-së për dialogun...

Flet mjeku epidemiolog

“Në fillim të majit COVID-19 do fillojë të tërhiqet”

Infektologu, Sali Ahmeti në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se nëse koronavirusi...

Hoti akuzon Kurtin

“Propozoi masa gjysmake ndaj COVID-19”

Ish-Zëvendëskryeministri i Parë, Avdullah Hoti, ka akuzuar Qeverinë e Albin Kurtit se propozoi masa gjysmake...

"Mezi pres..."

Lajcak flet me Vuçiç për dialogun me Kosovën

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi edhe zyrtarisht ka filluar punën për të...

"Garantonte ndryshim e drejtësi"

Deputeti i katërt i LDK-së kundër rrëzimit të Qeverisë

Kundër rrëzimit të “Koalicionit të Shpresës” ishte dhe një deputet i Parlamentit nga Gjilani. Fatmir...