MENU
klinika
Vuçiç takon Mitsotakis në SHBA

Zbulohet porosia e fortë për Kosovën

Detaje

Gjenerali amerikan Correl, viziton Kosovën për herë të parë

Garda Kombëtare e Ajovës do të vazhdojë të mbështesë Forcën e Sigurisë së Kosovës, tha...

Flet kandidatja për kryeministre

Vjosa Osmani në veri të Kosovës/ Mesazh të fortë për kufijtë!

Kandidatja e LDK-së për kryetare të Qeverisë, Vjosa Osmani, së bashku me kreun e LDK-së...

Serbia me sytë nga Gjermania

‘Shpresoj që Merkel të na mbështesë kundër Kosovës’

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, shpreson se Angela Merkel do të përkrahë pikëpamjet e Beogradit përsa...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Emborgjezimi, disofria dhe euforia sociale kosovare

1. Emborgjezimi (emburgeoisement) emborgjezimi, në literaturën më të re sociologjike mund të konsistohet si një...

Çfarë shkruajnë?

Zgjedhjet në Kosovë, mediat: Formimi i qeverisë pritet…

Edhe pse kanë mbetur më pak se 15 ditë nga zgjedhjet e reja, rezultati i...

Thaçi flet për VOA

“Marrëdhëniet e Kosovës me SHBA dhe BE s’do të cënohen”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i tha Zërit të Amerikës se qeveritë mund të vijnë...

Hetimet

Rasti ‘Ivanoviq’: Serbia kyç BIA-n, zgjeron hetimet në veri

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, i cili i ka dalë në mbrojtje të dyshuarit kryesor...

"Tirana mezi po kryen punët e veta"

Haradinaj: Disa po kërkojnë ndihmë në Tiranë!

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka takuar sot qytetarët në Podujevë, me...

Dialogu Kosovë-Serbi

A do të ketë emisarë të tjerë?

Emërimi nga administrata amerikane i Mathew Palmer-it, si i ngarkuar për Ballkanin Perëndimor që do...

Ndihmë financiare

Tërmetet, Kosova i del në ndihmë Shqipërisë

Pasi disa tërmete të fuqishme goditën Durrësin, Tiranën dhe disa qytete të tjera, ka reaguar...

Propozimi

Koshtunica: Zgjidhja për Kosovën, si Hong Kongu

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar se kishte një propozim për zgjidhjen...