MENU
klinika
Deklarata

Riatdhesimi i kosovarëve nga Siria, SHBA: Shembull për të tjerët

Antimiting

Vuçiç tregon forcën, mbledh mijëra serbë në Beograd

Mijëra njerëz nga e gjithë Serbia hynë në qendrën e Beogradit të premten në një...

Shoqata “Atlantiku”

“Serbët që kryen krime në Kosovë do t’i dënojë Zoti”

Shoqata “Atlantiku” ka mbajtur një konferencë për media për të përmbledhur aktivitetet që u zhvilluan...

Masa të jashtëzakonshme sigurie

Dhjetëra të kthyer nga Siria dërgohen në periferi të Prishtinës

Të premten rreth mesnatës në Prishtinë është kthyer një grup i qytetarëve nga Kosova, që...

Shqetësimet nga ultimatumet e Prishtinës

Vuçiç: Pa kompromis me Serbinë, shqiptarët nuk do kenë asgjë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka theksuar edhe njëherë se sipas tij, shqiptarët duhet ta dinë...

Lista e dëshmive

Dhjetëra fëmijë kosovarë ndodhen në kampet e Sirisë

Përveç Sarës dhe Haxhiut të vogël, nëpër këto kampe në Siri ka dhjetëra fëmijë kosovarë....

Mediat serbe

Amerika i jep veriun e Kosovës Serbisë, nëse sanksionon Rusinë

Amerikanët i kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione...

Protestat kundër

Çfarë i mblodhi mbështetësit e Vuçiçit në Beograd?

Mbështetësit e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, mblidhen në Beograd. Ky tubimi vjen në një ...

Takimi në Bruksel

Sovranitet i dyfishtë në veri të Kosovës? Daçiç i prerë

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiç, ka deklaruar se ideja për sovranitet...

Takimi i 29 prillit

Britania: Nuk ka marrëveshje për Kosovën

Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, këtë herë ...

Fëmijët e Sllobodan Millosheviçit

Vajza e kasapit: Jeton në errësirë, askush nuk shoqërohet me të

Marko dhe Maria Millosheviç, fëmijët e Sllobodan Millosheviçit, me gjasë nuk do të jenë prezentë...

Tryezë negociatash

Ambasadori i SHBA në Serbi: Zgjidhja përfshin njohjen reciproke

Ambasadori i SHBA në Serbi, Kyle Scott, ka deklaruar se zgjidhja Kosovë–Serbi është e përshkruar...