MENU
klinika
Dilema e LDK-së

Të marrë hakun për Agim Veliun, apo të rrezikojë këtë katastrofë?

Arsyeja

Pas Vuçiç Merkel kontakton Kurtin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të zhvillojë sot një bisedë përmes videolidhjes me kreun e...

Nga Kimete Berisha

“Albin Kurti s’po e lë vdekjen me u bë lajm…”

Kryeministër, i kofsh’ fal situatës se nesër kisha doktoru në profilin tënd. E që dalë...

"Bëjnë propagandë..."

Mustafa: Gabim që mbështeta VV

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosjes s’kanë asnjë përgjegjësi...

Në ceremoninë mortore vetëm familja

COVID-19/ Kosova shënon vdekjen e parë

Plaku 85- vjeçar nga komuna e Podujevës është personi i parë që ka vdekur nga...

Shifrat mbërrijnë në 31

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë

Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka shkuar në 31. Pas dy rasteve...

Pas vendimit të Kurtit për tarifën

Futet në Kosovë kamioni i parë me mallra serbe

Një kamion me mallra të lëndës së parë ka hyrë nga Serbia në Kosovë deri...

"Deputetët vendosin fatin e tij"

Mustafa: Kurti po ndikohet nga disa kokëkrisur

“Koalicioni I Shpresës” i ka ditët e numëruara. Shpejt pritet t’i takojë historisë. LDK-ja s’po...

Pacolli: BE me standard të dyfishtë

“Kosovës as viza as ndihma, Serbisë 7.5 milionë euro”

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka akuzuar Bashkimin Evropian...

"Je i pasaktë"

BE-Thaçit: Nuk e kemi emëruar ende Lajçakun emisar

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka reaguar pas kritikave dhe sulmeve të presidentit Hashim...

Këshilltari i Albin Kurtit: Qeveria do të vijojë...

Mocioni ndaj qeverisë dhe shpresa për marrëveshjen Thaçi-Vuçiç

Arbër Zaimi, këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, ka thënë se mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Nga sot mbyllen të gjitha parqet

Kosova ashpërson masat kundër koronavirusit

Duke nisur nga sot, në Kosovë do të mbyllen të gjitha parqet. Ky ka qenë...