MENU
klinika
Mes tyre një fëmijë

Kosovë/ Tre persona të dyshuar për koronavirusin

“Kosova e bekuar me mbështetjen e ShBA-së”

Thaçi takon Vuçiç në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për disa vizita...

"Në asnjë rast nuk kemi biseduar për Minishengenin"

Rama e quajti politikan tinëzar, reagon Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Deklaratat e Haradinaj

“Ftesa e Albin Kurtit për takim, ishte fyerje për mua”

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se është ndjerë i...

Godet Thaçin

Kurti i shkruan letër Trump-it: Jam unë adresa e dialogut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka dërguar letër Presidentit të Shteteve të Bashkuara të...

"Dënoj ashpër aktin e arrestimit..."

Arkivoli para Qeverisë/ Haradinaj: Aksion simbolik

Kryetari i AAKsë, Ramush Haradinaj, thotë se janë arrestuar tre aktivistët e partisë së tij...

"Varrosja e premtimeve"

Një arkivol para zyrës së Kryeministrit Kurti

Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i është vendosur një arkivol para zyrës së Qeverisë, raporton...

Paralajmërimi për heqjes e taksës

Kosovë/ Kuvendi, seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të jashtëzakonshme për taksën për...

"Isa Mustafa është lider guximtar"

“Nesër të hiqet tarifa”/ Reagon Grenell

I deleguari Special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka përkrahur Isa Mustafën...

Mustafa: Serbia po bën viktimën...

“Nesër të hiqet tarifa ashtu siç kërkon Amerika”

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kërkon që deputetët e Kuvendit të Kosovës...

“Nuk ma fal dot që i prisha planin”!

Haradinaj i përgjigjet me të njëjtën gjuhë Ramës

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili shkruante në...

Shqipëri-Kosovë

Dy marrëveshjet e propozuara, kërkohet zbatimi

Dy marrëveshjet për politikën e jashtme mes Kosovës dhe Shqipërisë, që priten të nënshkruhen në...