MENU
klinika
Ja ç'porosi i dha

Borelli mbështet Kurtin për udhëheqës të dialogut me Serbinë

"Ka marrëveshje sekrete me Vuçiç!"

Albin Kurtin nuk e ndalon as COVID-19, akuza të forta Thaçit

Në një seancë të jashtëzakonshme, ku u debatua për raportet Kosovë-SHBA, Kryeministri Kurti akuzoi Presidentin...

Sqaron Qeveria

A ka Kosova mjaftueshëm rezerva në rast të izolimit?

Gjendja e rezervës shtetërore, e mjaftueshme edhe në rast të paraqitjes së koronavirusit. Në rast...

Largimi i trupave amerikane, flet NATO

“Kjo është jetike për Beogradin dhe Prishtinën…”

Presioni i madh amerikan drejt Kosovës për heqje të taksës dje është konkretizuar në reagime...

Paralajmërimi i Daçiç

“Ne do ta vazhdojmë fushatën kundër Kosovës”

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka paralajmëruar se Serbia do ta vazhdojë fushatën e...

Nga Ismail Syla

Antiamerikanizmi – gangrenë e shëndetit të shtetit të Kosovës

Është neveritëse kur në emër të mendimit kritik, si në Kosovë, ashtu edhe në Shqipëri...

"Rrezikon gjithçka, nëse lejon që..."

“Në Kosovë po frynë një erë e keqe neokomuniste!”

Taksa një ditë do të hiqet, dialogu dhe një marrëveshje politike mes Kosovës dhe Serbisë...

Nga Armend Muja

SHBA – BE, dy pikëpamje rreth Kosovës

SHBA dhe loja e shpifur me taksen- Amerika ka bërë përpjekje të pareshtura për heqje...

Qasja e Kurtit ndaj SHBA

Kosovë/ Sot seancë e jashtëzakonshme

Opozita ka thirrur seancë të jashtëzakonshme për sot pasdite për të diskutuar, siç kanë thënë...

Loja mes SHBA-së dhe BE-së

Lidershpi kosovar dhe buburrecin, Pacolli thirrje për veprim

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka deklaruar se ne nuk mund të luajmë në mes...

Nga Blerim Latifi

Bajraktarizmi, sëmundja kronike e politikës shqiptare!

Bajraktarizmi është sëmundje kronike e politikës shqiptare! Tradicionalisht dhe historikisht! Tregojnë se në vitin 1912,...

Tërheqja e trupave amerikane nga Kosova

Grenell konfirmon paralajmërimin fatal

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka mbështetur deklaratat...