MENU
klinika
Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Intelektuali shqiptar s’guxon të heshtë, ai duhet gjithnjë ta mbroj interesin publik dhe ate shtetërorë!

Intervista e plotë

Grenell: Kurti me shikoi drejt në sy dhe më tha se do ta heqë taksën

Emisari i presidentit amerikan në bisedimet Kosovë–Serbi, Richard Grenell, në një intervistë ekskluzive për emisionin...

"Kam dëshmitarë"

Kurti: Grenell gënjen, nuk i kam premtuar heqje takse

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i është përgjigjur menjëherë deklaratës së Grenell për...

Plan i fshehtë në Shtëpinë e Bardhë?

Grenell: Nuk është folur kurrë për shkëmbim territoresh

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë- Serbi,  Richard Grenell ka sqaruar për deklaratën e...

Ditë pa dite raste të reja

Kosovë, shkon në 88 numri i të infektuarve

Edhe dy persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në Kosovë. Këtë e ka bërë të...

Armend Muja

Peisazhi politik në Kosovë pas mocionit

Ne aspektin politik Kosova eshte e ndare ndermjet partive te rendit te vjeter P[L]AN dhe...

Çfarë shkruajnë mediat gjermane?

“Lufta për pushtet në Kosovë ka një dimension ndërkombëtar”

Mediat gjermanishtfolëse i kushtojnë vëmendje krizës politike në Kosovë e rrëzimit të qeverisë pas mocionit...

"Do të mundohemi t’i evitojmë zgjedhjet"

Thaçi: Të hënën nis takimet me partitë politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bëri të ditur se të hënën do të fillojë takimet...

Vendimi

Qeveria e Kosovës: Ndërprerja e shkollës vazhdon deri…

Qeveria në detyrë e Kosovës ka vendosur që ndërprerja e mësimit në të gjitha nivelet...

Arrestohet autori

Kërcënohet me jetë Hashim Thaçi

Një qytetar nga pjesa Veriore e Kosovës, ka kërcënuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi gjatë...

Marrëveshjen për njohje reciproke e anëtarësim në OKB

SHBA për ‘shkëmbimin e territoreve me Serbinë’, reagon Thaçi

Pas deklaratës së SHBA-ve se nuk ka asnjë marrëveshje të fshehtë me Serbinë për shkëmbime...

Migjen Kelmendi

‘Dritëhijet’ e Albin Kurtit: Të gjithë i kishin kthye sytë kah ai…

Marre nga: Migjen Kelmendi Gjate krejt kesaj kohe, jam permbajt ne gjykime dhe vleresime te...