MENU
klinika
Thirrje për kosovarët

“Mos kaloni kah Serbia!”

Gjuriç në veri të Mitrovicës

Vijnë pelegrinët serbë, Gjakova në protestë

I ashtuquajturi drejtori i Zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriç në prag të Krishtlindjes ortodokse...

Formimi i qeverisë dhe zgjedhja e kryeministrit

Pas ftesave të refuzuara, Thaçi pret sot në takim Kurtin

Pas ftesave të refuzuara, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të presë sot në një...

Vizita në kishën ortodokse

Gjakova, protestë kundër ardhjes së pelegrinëve serbë

Qytetarët e Gjakovës nesër serish do të protestojnë kundër ardhjes së pelegrinëve serbë për të...

Ftesa

Nesër takohen Thaçi e Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohen...

"Ktheva ligjshmërinë dhe forcova ekonominë"

Haradinaj: Dy vjet qeverisje e sfiduar – ndalova ndarjen

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, qeverisjen dyvjeçare të tij po e quan sfiduese dhe me...

‘Rënkonte pas goditjeve’, rrëfimi i ish-të burgosurit politik

Si e rrahu gati për vdekje policia serbe Albin Kurtin

Ish-i burgosuri politik, Enver Dugolli ka bërë publike një ngjarje që ka ndodhur vite më...

Efekti minishengenit

Mallrat serbe vërshojnë Shqipërinë

Ka mjaftuar vetëm klima pozitive e bashkëpunimit Serbi – Shqipëri që artikujt serbë të qumështit,...

Tensionet në Beograd

Vuçiç anulon vizitën në Mal të Zi: Duan të asimilojnë serbët

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç pas takimit me Patriarkun e Beogradit Irinej ka anuluar vizitën në...

Përplasja për ligjin për fetë

Vuçiç flet për një “fushatë histerike të gënjeshtrave”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç anuloi sot një vizitë private të planifikuar në Mal të...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

“Gjergj Kastriotat” e “kombit kosovar”!

1. Ashtu, siç po ndodh sot me djegien e flamurit kombëtar të Malit të Zi…...

"Ndalo përndekjet politike"

Arrestimi i emigrantit kosovar, Pacolli një mesazh Serbisë

Pas arrestimit të debatuar të Nazir Mehmetajt në Serbi, një emigrant kosovar në Zvicër i...