MENU
klinika
Intervista e Daçiç

Serbia frikë nga Shqipëria e Madhe

Takimi në Berlin

Haradinaj: Çfarë do diskutoj me Thaçin

Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar takimin në Berlin i...

Kosovë

Zgjedhjet në veri, certifikohen kandidatët e Listës serbe

Teksa në veriun e Kosovës po bëhen përgatitjet për votimin për kryetarët e katër komunave...

"Letrat janë në tavolinë"

Vuçiç takon Putin, diskutime për Kosovën

Ditën e sotme do të takohen në Pekin, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe ai...

Flet ministri

Vulin: Serbia nuk do të anëtarësohet kurrë në NATO

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin, deklaroi të mërkurën se Serbia nuk do të...

Ç'po ndodh?

Policia serbe ndalon këshilltarin e Haradinajt

Në vendkalimin kufitar mes Kosovës dhe Serbisë në Dheun e Bardhë është ndaluar nga policia...

Deklarata

Takimi në Berlin/ Haradinaj zbulon detaje: Ja ç’do ndodhë me taksën

“Taksa ndaj mallrave serbe dhe boshnjake nuk do të hiqet as në Samitin e Berlinit...

Kosovë

KQZ nuk certifikon kandidatët e “Listës Serbe”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë nuk i certifikoi 4 kandidatët e subjektit politik “Lista...

Zgjedhjet e jashtëzakonshme

Vuçiç i shokuar, listat serbe ndalohen në zgjedhjet e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas mos certifikimit të Listës Serbe për pjesëmarrje...

VIDEO

Zbulohet fjalëkalimi që përdor Hashim Thaçi

Miliona llogarive po u vidhen fjalëkalimet nga kriminelët kibernetikë, por ende miliona njerëz nuk sensibilizohen...

"Të angazhohemi për kushtet..."

Vdekjet në punë, çfarë paralajmëron Haradinaj?

Pas vdekjes së një të riu në punë në Mitrovicë në vendpunishte, kryeministri i Kosovës,...

Kufiri me Kosovën

Bërnabiq e prerë: Kjo është vija e kuqe e Serbisë!

“Ai propozim nuk ka qenë asnjëherë në tryezë. A pres që të arrihet marrëveshje deri...