MENU
klinika
Foto

Pas festës në Prishtinë, Kurti surprizon Tiranën

Deri në miliarda euro...

Borxhi i Serbisë ndaj Kosovës kap shifra të frikshme

Shteti i Serbisë vazhdon t’i ketë  borxhe të  mëdha shtetit të  Kosovës. Ky shtet borxhe...

“Një luftëtar trim i UÇK-së”

Haradinaj kujton vdekjen e parakohshme të oficerit të policisë

Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me anë të një statusi në “Facebook” ka...

Borxhi total

Serbia i detyrohet Kosovës miliarda euro

Shuma e borxhit total që shteti i Serbisë ka ndaj pensionistëve kontribut dhënës të Kosovës...

Pas afatit ligjor

Votat me postë/ Nis numërimi, procesi pritet të përfundojë…

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate në këto momente ka filluar procesi i numërimit të...

Dy të arrestuar

Vrasja e Ivanoviç/ Veriu i Kosovës zbardhet nën aksione

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy persona, të dyshuar për vrasjen e liderit...

Arsyeja

Kosova ‘saboton’/ Tërheq kërkesën për në Interpol

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, njoftoi se ka vendosur të kërkojë shtyrjen e...

"Kemi nevojë për reformim"

Ramush Haradinaj lë postin e deputetit por jo AAK

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë i Kosovës ka konfirmuar se pas certifikimit të rezultateve të...

Kurti takon Minxhozin

“Marrëveshjet Shqipëri- Kosovë nuk do të mbesin në letër”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, mirëpriti sot në zyrën e tij, ambasadorin e Republikës...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Kush vodhi vota deputetësh kosovar?

1. Zgjedhjet e sivjetme në Kosovë, në jashtēsi sipas shumë parametrave ndërkombëtarë ishin me standarde...

'Rrezikohet lufta e ardhshme kundër krimit në botë'

Interpol/ Serbia vazhdon lobimin kundër anëtarësimit të Kosovës

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka biseduar me shefin e delegacionit kinez në...

"Qëndrime të ndryshme"

‘Pazari VV-LDK’/ Çfarë shkruan Kosova?

“Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike (LDK) kanë qëndrime të ndryshe në qeveri”. Burime të...