MENU
klinika
Kosova ende pa qeveri

Konjufca thërret mbledhjen e parë të Kryesisë së re të Kuvendit

Ngërçi për qeverinë në Kosovë

Mustafa apel Kurtit: Vlerëso ofertën e fundit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur se koalicioni mund të arrihet...

Walker: Formoni Qeverinë

“Jepini Thaçit një pushim, ai tashmë është thinjur”

Ish-ambasadori OSBE-së në Kosovë, William Walker, pas takimit që ka zhvilluar me Presidentin e vendit,...

Edhe nëse ai nuk çon emrin

Thaçi po mendon dekretimin e Kurtit

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka dhënë shenjat e para se do ta nominojë Albin...

Dëshmitë e para nga momenti kur pa 45 civilët e vrarë

Masakra e Reçakut, ç’ shkruante mjeku shqiptar në fletoren e tij

Liderët serbë ende vazhdojnë të mohojnë masakrën e shkaktuar në Reçak. Madje presidenti serb Aleksandar...

Zbulohet shuma e majme për pagat e deputetëve

Kuvendi i Kosovës ende jofunksional

Më 26 dhjetor është konstituuar Kuvendi i Kosovës dhe për kryetar të këtij institucioni është...

"Punon në një kompani kosovare"

Policia serbe arreston punëtorin e Byrosë Kosovare të Sigurimeve

Në pikën kufitare të Jarinjës, është arrestuar sot Milan Vukashinoviq, punonjës i Byrosë Kosovare të...

Thirrja e fundit për Albin Kurtin

Thaçi: Merr mandatin ose caktojmë dikë tjetër

Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja...

Ja ç'thotë deputeti i VV-së

“S’ka Qeveri të pakicës, shpejt takohen Kurti e Mustafa”

Ende ka zëra brenda partive se ‘Koalicioni i Shpresës’ do të ndodhë. Madje, dikush po...

"Dokumentin e nënshkruar e ka tek unë"

Thaçi: Kurti të vijë të marrë mandatin

Hashim Thaçi ka thënë se e ka nënshkruar vendimin për t’ia dhënë mandatin Albin Kurtit....

Thaçi: Një e ardhme e përbashkët

“Kosova dhe Shqipëria, shumë shpejt pa kufi”

Presidenti Hashim Thaçi, tha se Kosova dhe Shqipëria shumë shpejt do të kenë një të...

Vetëm për një vit

Kosova shpenzoi rreth 60 milionë euro për pensionet e veteranëve

57 milionë euro janë shpenzuar vetëm gjatë vitit paraprak si pagesë për veteranët e Ushtrisë...