MENU
klinika
Zgjedhjet në Kosovë

Kërcënon Daçiç: Në Kosovë mund të shpërthejë zjarri!

"Me pasoja katastrofale"

Shfuqizim i listës/ Vuçiç: Shpikin tregime për zarfe helmuese

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha se është shumë i shqetësuar për situatën në Kosovë, dhe...

Deklaratat e kryeministres serbe

Brnabiç: Nuk pres shumë nga Albin Kurti!

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç deklaroi se nuk pret shumë nga Albin Kurti si kryeministër...

Forumi për Siguri në Beograd

Dialogu Kosovë-Serbi temë diskutimi në kryeqytetin serb

Normalizimi i marrëdhënieve dhe arritja e një marrëveshjeje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë do të...

Kosova e shqetësuar

Nobel për Handken, sot protestohet në Prishtinë

Akademia Suedeze e Shkencave shpërbleu me çmimin Nobel për Letërsi, autorin austriak Peter Handke, i...

Mbledhja e jashtëzakonshme

Daka: Mbi 15 mijë zarfe do të dërgohen në QNR

Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Helmimi i 26 komisionerëve, diversion (si i ’90-ës) i Serbisë!

1. Kur isha anëtarë i KQZ-s, që nga viti 2013 pata paralajmëruar se nëse serbet...

Votat e ardhura nga Serbia

Alergjia/ VV: Fletëvotimet nuk kanë ardhur përmes postës

Përgjatë procesit të verifikimit të votave të ardhura nga Serbia, disa zyrtarë kosovarë kanë pësuar...

Akuzat e forta të Gjuriç

“Kurti do thërrasë ‘serbët e tij’ në Kuvendin e Serbisë”

Zyrtari i të ashtuquajturës zyrës serbe, Marko Gjuriç ka folur për skenarë në parlamentin e...

Zgjedhjet në Kosovë

Votat e ardhura nga Serbia u shkaktojnë alergji numëruesve

Në Qendrën e verifikimit të votave është ndërprerë procesi i verifikimit të votave të ardhura...

"Prano Kosovën"

Mediat serbe zbulojnë porosinë e SHBA që “tronditi” Vuçiçin

Javën e kaluar i dërguari i posaçëm i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Pas afatit ligjor

Zgjedhjet/ KQZ pa vendim për 4000 vota të emigrantëve

Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ka marrë asnjë vendim lidhur me mbi 4 mijë vota të...