MENU
klinika
Prishtina drejt zeros

Prizreni vatra kryesore e rasteve aktive me COVID-19

Dyshimet e policisë

Një 31-vjeçare gjendet e vdekur në banesën e saj në Prishtinë

Një femër e moshës 31 vjeçare është gjetur e vdekur mbrëme rreth orës 21:00 në...

Nga Valon Murati

“Kosovacentrizmi është antishqiptarizëm”

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka theksuar se kosovacentrizmi është antishqiptarizëm dhe “natyrshëm...

Takimi në Washington

“Le Figaro”: Thaçi dhe Vuçiç folën për shkëmbimin e territoreve

Në mes të krizës me coronavirusin, në fillim të prillit, Qeveria e Kosovës hoqi tarifën...

Daçiç: Me BE kufizimet do zgjasin deri në…

Serbia merr vendimin, ja kur do të rihapë kufijtë!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic, tha se Serbia, nga 1 qershori, do t’i...

Gjendja në Klinikën Infektive të Kosovës

12 pacientë me COVID-19, 2 në gjendje të rëndë

12 persona me koronavisur janë të shtruar aktualisht në Klinikën Infektive në Kosovë. Mësohet se...

"Dekreti i Thaçit të shpallet antikushtetues"

Osmani del kundër LDK-së

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetare e LDK-së, Vjosa Osmani në argumentet e dërguara...

Si paraqitet situata?

Mbi 60 staf shëndetësor i prekur me COVID-19 në Kosovë!

Mbi 60 staf mjekësor rezultojnë të prekur nga koronavirusi në Kosovë. Ky fakt është bërë...

Arsyet e Qeverisë

Kosovë/ Shkarkohet drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil

Qeveria në detyrë e Kosovës ka shkarkuar Eset Berishën nga pozita e drejtorit të Autoritetit...

Shkëmbimi i kufijve

Haradinaj: Heshtja e BE-së rreth deklaratave të Borell…

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se heshtja dhe toleranca e kryeqyteteve të BE-së...

Vizat për diplomatët kosovarë

Vlora Çitaku vazhdon punën në Uashington, nënshkruan paktin e rëndësishëm

Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Qeveria e Shën Luçias kanë nënshkruar marrëveshje bilaterale për...

Nga 8 shkurti deri në maj mbi 10 mijë testime

Kosova përballë pandemisë së COVID-19

Mbi 10 mijë testime janë kryer në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën...