MENU
klinika
Takimi me Thaçin

Këshilltarët e Merkel dhe Macron në Kosovë

"Takim i shkëlqyer"

Thaçi: Me Mustafën unifikuam qëndrimet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Twitter pas takimit me të parin e...

Zotimi i Kurtit

Kurti: Rrugë e gjatë deri te padia për gjenocid ndaj Serbisë

Kryeministri Albin Kurti ka folur në seancën e veçantë të Kuvendit të Kosovës, në të...

Mustafa i përgjigjet ftesës

Presidenti fton në takim të gjithë krerët e partive

Presidenti i ka ftuar në takim të gjithë krerët e partive, përfshirë këtu edhe kryeministrin...

Deputetëve u drejtohet …

Kuvendi i Kosovës sot në seancë të veçantë për Ditën e Gruas

Kuvendi i Kosovës me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, 8 Marsit, të hënën mban...

Interesat shtetërore

Kurti injoron Thaçin, nuk e përfshin në axhendën e takimeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar për nesër takime me kryetarët e partive politike...

Përplasja e radhës Kurti-Mustafa

LDK do heqjen e plotë të taksës

Kryeministri Albin Kurti nuk po arrin të çojë në Qeveri vendimin për heqjen graduale të...

"Jam me heq taksën në ndërrim të njohjes finale"

Çfarë kërkon Haradinaj përpara marrëveshjes me Serbinë?

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka kërkuar të mbahet një konferencë në Kosovë për Kosovën...

"Por me ligj të ri..."

Pacolli thirrje Thaçit dhe Kurtit: Uluni për dialogun me Serbinë!

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka dhënë ide të reja rreth zhvillimit të dialogut mes...

Kryeministri i Kosovës uron 8 Marsin

“Kjo festë na përkujton se çdo ditë ka shfrytëzim…”

Kryeministri Albin Kurti ka uruar të gjitha gratë me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas,...

Marshojnë dhe hyjnë në grevë për 8 Mars

Kosovë, gratë nuk zgjedhin festat

Gratë në Kosovë kanë paralajmëruar se në Ditën Ndërkombëtare të Grave – 8 Mars, do...

Dekarata e deputetes gjermane në PE

“Kosovarëve duhet t’iu hiqen vizat”

Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, thotë se institucioni legjislativ i BE-së do...