MENU
klinika
“Dita e Eksodit”

21-vjetori i shpërnguljes së shqiptarëve të Kosovës

"Po na vijnë raste të rënda dhe shumë të vonuara"

Infektologu kosovar: Numri i të infektuarve po rritet frikshëm

Infektologu Salih Ahmeti ka folur lidhur me gjendjen e pacientëve me Covid-19 që janë të...

"Unë ju siguroj se..."

Thaçi i shkruan për herë të tretë Kurtit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka shkruar letrën e tretë me radhë kryetarit të...

Letra publike drejtuar institucioneve të Kosovës

Kërkohet lirimi i disa prej të burgosurve në Kosovë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka kërkuar nga institucionet...

"Respektoni rregullat!"

Heldt: Rritja e numrit të të infektuarave, nuk është e mirë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt deklaroi se rritja e numrit të personave të...

Palmer mesazh të qartë Kosovës e Serbisë

“Bashkëpunoni në luftë kundër koronavirusit”

Në një intervistë dhënë Zërit të Amerikës emisari i posaçëm i Sekretarit të Shtetit të...

Vdes 69-vjecari nga Suhareka nga Covid-19

Shkon në 9 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se në mjekimin intensiv të Klinikës...

Shkon në 387 numri i të infektuarve

Kosovë/ Zbulohen 10 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar të martën në mbrëmje se...

Koronavirusi

Kosovë/ Mbi 10 punonjës të ushtrisë amerikane dalin pozitivë

Mbi dhjetë punonjës civilë në Bondsteel, vetëm të komunës së Ferizajt, kanë rezoltuar pozitiv ndaj...

Propozimet e Remzi Ejupit

Subvencionohet pjesërisht sipas modelit turk, transporti turistik

Pandemia e shkaktuar nga COVID-19 ka prekur edhe turizmin në trevat shqiptare. As Kosova dhe...

Nga Valon Murati

Pse vetëm ripërcaktimi i kufijve e përfundon konfliktin?

SHBA-të, si fuqia e vetme globale, e cila është në procesin e riformësimit të politikës...

Koronavirusi

Kosovë/ 54 të prekur, 13 pacientë në gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive të QKUK-së janë të shtruar për mjekim 54 pacientë të sëmurë nga...