MENU
klinika
"Nga grupi 'Kurti'"

Presidenti i kërkon Parlamentit ta mbrojë deputetin Pacolli

Çfarë i kërkon në lidhje me Presidentin?

Pas Gjykatës Kushtetuese, Kurti i drejtohet ‘Venedikut’

Zyra e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se dje kryeminstri ka dërguar kërkesë...

Shkon në 813 numri i të infektuarve

Kosovë, 7 raste të reja me koronavirus

Konfirmohen 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur mbrëmë...

Në 24 orë

Kosova, 27 pacientë fitojnë betejën ndaj COVID-19

Lajme të mira vijnë nga Kosova, ku 27 pacientë të tjerë janë shëruar nga koronavirusi,...

Komenti i eksperti të së Drejtës Kushtetuese

Kosova dhe trazirat politike: 29 maj moment absurd,duhet të besoj që….

Komenti i një eksperti të së Drejtës Kushtetuese për aktualitetin dhe zhvillimet më të  fundit...

Mandatoi Abdullah Hotin si kryeministër

Gjykata Kushtetuese pezullon vendimin e Thaçit

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pezulluar dekretin e presidentit Hashim Thaçi për emërimin e Avdulla...

Mustafa: Do respektojmë vendimin e...

A do të mblidhet Kuvendi të shtunën në Kosovë?

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa deklaroi se në rast se Gjykata Kushtetuese...

"1 maji na gjen pa funksionim ekonomik"

Haradinaj: Nevojitet qeveri e re për rimëkëmbje

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka uruar të gjithë punëtorët e vendit për 1...

Qeveria e re e Kosovës

Gjykata Kushtetuese: Deri në mesditë presim…

Gjykata Kushtetuese përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se sot deri në...

Normalizimi i marrëdhënieve, parakusht nga BE

Kurti hedh poshtë idenë e shkëmbimit të tokës me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka lagur shpresat se një marrëveshje për shkëmbimin e tokës...

Pasojat për punëtorët

Rreziku që mund t’i vijë Kosovës pas koronavirusit!

Shkalla e papunësisë në Kosovë pas përfundimit të pandemisë mund të shkojë në 50 për...

LDK sot përcakton ministrat

Mediat: Nuk priten shumë ndryshime nga Qeveria Kurti

LDK sot do të diskutojë dhe mbi emrat e ministrave që do të vendosë në...