MENU
Takimi

Thaçi e Vuçiç në Vjenë: Askush të mos frikësohet nga marrëveshja

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi dhe Vuçiç takohen më 7 shtator në Bruksel

Në kuadër të dialogut Kosovë- Serbi “në kontekst të normalizimit të marrëdhënieve”, takimi mes Presidentit të...

Kundër Thaçit

Ndryshim kufijsh? DASH si Gjermania: Jo

Këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton, ka thënë të premten në...

Teza: Korrigjim kufijsh

Kosovë-Serbi/ Çfarë pritet nga takimi

Vapa iku me gushtin është një shprehje e jona, por mesa duket për Kosovën më...

Problemet

Kosova e Shqipëria, rezervat i populluar me moshën e tretë

Nuk ka prokuror e as ekip prokurorësh që mundet me i dalë n’skej hetimit të...

Flet historiani francez

“Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet në nëntor”

Historiani dhe gjeopolitikani francez Alexis Troude mendon se raundi i ardhshëm i dialogut ndërmjet Beogradit...

Reagimi i Ragmi Mustafa

“Deklaratat e Thaçit për korrigjim kufijsh, të vonuara”

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, beson se deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për...

Deklarata

“Nëse ka zgjidhje për Kosovën, serbët do kenë…”

Marko Gjuriç, drejtori i Zyrës për Kosovën është shprehur për ”Telegrafi” se nëse do të...

Shkëmbimi i territorëve

Kryetari i Preshevës: Më mirë në Serbi se sa shkëmbim territoresh

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi i bashkëngjitet liderëve tjerë të Luginës në mbështetje...

S'ka shkëmbim territoresh

Gjermania i ‘mbyll gojën’ Thaçit: Merkel tha ‘Jo’

Edhe njëherë, Gjermania, i është përgjigjur deklaratës së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbim...

Parku Natyror

Çfarë po e zhduk peshkun në Mirushë?

Keni dëgjuar për Mirushën? Është një nga rajonet më të bukura që ofron relievi i...

"Shqipëria na duhet e fortë!"

E pse atëherë të jemi Kosovë?

Nga Nezir Kraki Këto ditë të gjithë u bënë vizionarë, e kuptuan se Kosovë siç...