Ballina Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Mustafa: Rezultatet e zgjedhjeve na obligojnë për punë dhe përgjegjësi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka thënë se kjo parti nuk i ka fituar zgjedhjet lokale për tu lavdëruar, por për...

LDK e PDK e ruajnë primatin, VV pëson rënie

Zgjedhjet lokale kanë prodhuar ndryshim të hartës elektorale në garën për kryetar, por edhe për votën nacionale të partive. Edhe pse distanca mes zgjedhjeve...

LDK synon të fitojë 15 komuna

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se partia e tij është fituese e zgjedhjeve lokale të mbajtura këtë të diel. Sipas...

Dështon mocioni për shkarkimin e ministrit serb

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar tekstin e mocionit të propozuar nga grupi parlamentar i LDK-së lidhur me akuzat publike ndaj ministrit të Bujqësisë...

Kuvendi me dy seanca në ditët vijuese

Pas kritikave të shumta për mospunë, Kuvendi i Kosovës nesër vazhdon seancën e jashtëzakonshme, ku pikë e rendit të ditës do të jetë debati...

LDK nuk do t’i përdorë posterët reklamues gjatë fushatës zgjedhore

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur që të mos përdor posterë reklamues gjatë fushatës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Kjo është bërë e ditur...

Qeveria Haradinaj në fije të perit, një votë mund ta rrëzojë

Deputeti i Nismës për Kosovës Zafir Berisha ka ftuar Vetëvendosjen dhe LDK-në që të sigurojnë 60 vota për mocion ndaj qeverisë Haradinaj, duke u...

Mustafa: LDK dha shembull se si qeveriset pa korrupsion

Ish-kryeministri Isa Mustafa ka lavdëruar qeverisjen e tij afër 3 vjeçare, duke thënë se LDK nisi çkapjen e shtetit. Sipas tij, partia e tij dha...

Molliqaj: Mustafa, problemi kryesor i bashkëpunimit VV-LDK

Deputeti i Vetëvendosjes Dardan Molliqaj ka deklaruar se LDK nuk është e interesuar për bashkëpunim. Gjatë një emisioni në Klan Kosova, ish-sekretari organizativ i Vetëvendosjes...

Pacolli: Po i harmonizojmë qëndrimet me Vetëvendosjen

Kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, në një njoftim në faqen e tij në Facebook, ka përmendur takimin me përfaqësuesit e Vetëvendosjes...

TË FUNDIT

close-link