MENU
klinika

NBA

Dy lajme të mira për Boston Celtics

28.08.2018 - 17:42

Lajme të mira për skuadrën e Boston Celtics, pasi dy nga lojtarët e saj më të mirë, Kyrie Irving dhe Gordon Hayward, janë rikuperuar nga dëmtimi dhe do të jenë në fushë në shtator, kur të nisë faza përgatitore e NBA-së.

Të dy këta basketbollistë u dëmtuan në fundin e sezonit të rregullt dhe mungesa e tyre ndikoi shumë te skuadra e Celtics, që ishte mes pretendente për titull në Konferencën e Lindjes.

konica sportkonica sport mobile

NBA, Kyrie Irving, Gordon Hayward, Boston Celtics
NBA, Kyrie Irving, Gordon Hayward, Boston Celtics

Madje Boston ishte në krye të renditjes për një kohë të gjatë, por mungesa e lojtarëve më të mirë në fund ndikoi te rezultatet në fushë. Por drejtuesit e ekipit të Boston Celtics bënë me dije se javën e ardhshme të dy basketbollistët do të zbresin rregullisht në fushë kur të nisë sezoni i ri.

Kur të nisë faza përgatitore do të jemi të gjithë dhe lajmi më i mirë është se në stërvitje do të jenë edhe Hayward e Irving. Atyre nuk u nevojitet kohë shtesë për të rikuperuar 100% nga dëmtimi, pasi janë gati dhe do të nisin stërvitjen bashkë me pjesën tjetër të ekipit”, u shprehën drejtuesit e ekipit të Boston Celtics.