MENU
klinika

Takimi me Mogherinin

Kosovë/ Ekipi negociator në Bruksel

08.01.2019 - 09:43

Delegacioni shtetëror për bisedime me Serbinë i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti do të takohen me shefen e Politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Ekipi negociator udhëton në Bruksel për herë të parë që nga mandatimi në Kuvendin e Kosovës, me gjithë kundërshtimin e marrë nga LDK dhe Vetëvendosja.

Ky takim është vlerësuar më shumë konsultues sesa negociues.

Dialogu Kosovë-Serbi është momentalisht i ngrirë nga pala serbe, për shkak të taksës 100 për qind mbi mallrat e Serbisë që hyjnë në Kosovë. /Konica.al/