MENU
klinika

EMRI

Tjetër “tradhtar” në LSI, kush është kandidati që zë karrigen e Petrit Vasilit

15.03.2019 - 13:29

Duket se rrjedhjet në LSI nuk paskan të mbaruar. Këtë herë një tjetër kandidat ka pranuar të marrë mandatin e deputetit.

Nimet Musai do të jetë kandidati i katërt nga rradhët e LSI, i cili pranon të marrë mandatin që dogjën deputetët e opozitës duke zëvendësuar kështu ish-deputetin Petrit Vasili.

Tre ditë më parë një tjetër kandidat i LSI “tradhëtoi” duke dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ. Bëhet fjalë për Ralf Gjonin i cili ka pranuar mandatin e deputetit.

kolana e librave

Gramoz Ruci, duke folur gjate punimeve te seances parlamentare ne te cilen ai eshte votuar si Kryetari i Kuvendit te Shqiperise./r/n/r/nGramoz Ruci, speaks during a parliamentary sessions in which he is elected the new Speaker of the Albanian Parliament.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka thirrur 15 kandidatë të tjerë për të marrë mandatet e deputetëve të lëna nga opozita.

Kandidatët e thirrur janë 12 emra nga radhët e Partisë Demokratike dhe 3 emra nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim, nga qarqe të ndryshme të vendit ku përfshihet Tirana, Lezha, Elbasani, Dibra Vlora dhe Fieri.