MENU
klinika

Postimi

“1 Maji”/ Raporti i BB, Rama: Papunësia ka rënë!

01.05.2019 - 14:33

Kryeministri Rama ka zgjedhur të kujtojë 1 Majin përmes një postimi në Twitter, ku ka komentuar raportin e BB-së për Shqipërinë për krijimin e vendeve të reja të punës.

Rama shkruan se papunësia ka rënë më shumë 6 % pak pasi mori detyrën ndërsa nuk fsheh krenarinë për Partinë Socialiste.

Ndër të tjera, Rama shprehet se ka akoma më shumë pune për të bërë.

kolana e librave

Sipas Bankës Botërore, Shqipëria ka krijuar në vitin 2018 më shumë se gjysmën e vendeve të reja të punës që u krijuan vjet në rajon!

Papunësia ka rënë më shumë se 6% qyshse morëm detyrën. Akoma shumë për të bërë, po askush s’ka bërë dhe s’bën dot kurrë sa NE-shkruan Rama.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Punësimi në të zezë

Raporti i BB për Shqipërinë